Yıldız Futbolcunun Transferinde Barcelona Detayı!

A Milli Takım formasıyla Almanya ve Galler maçlarında dikkat çeken performanslar sergileyen Kenan Yıldız, İtalyan basınında da manşetleri süslemeye devam ederken Siyah-beyazlıların eski scouting şefi Matteo Tognozzi, Kenan Yıldız’ın Bayern Münih’ten Juventus’a transferinde yaşananları anlattı.

Tognozzi, Kenan Yıldız’ı transfer etmeden önce Barcelona ile anlaşma olduğu hakkındaki iddialara, “Kimsenin buna inanmasına izin vermedik” ifadelerini kullandı.

”MESELE İLLE DE PARA YA DA KULÜBÜN PRESTİJİ DEĞİLDİR”

Juventus’ın gelişim için doğru tercih olduğunu söyleyen Tognozzi, “Gerçekte rakamlardan önce kulübün vizyonu gelir. Sunulan sportif proje ve bunun gence ve çevresine nasıl aktarıldığı fark yaratır. Mesele ille de para ya da kulübün prestiji değildir. Kariyer gelişiminin adımlarını her yıl detaylı bir şekilde açıklamak daha önemlidir. Juventus bugün A takıma yükselmenin en kolay olduğu kulüp değil ama genç bir oyuncunun gelişebileceği en iyi kulüp.” dedi.

Oyuncularla kulüpler arasındali sinerji uyumuna değinen Tognozzi, “Bu alanda, bir yeteneği ve aynı zamanda bir durumu değerlendirirken cesaretleri ve duyarlılıklarıyla belirleyici olan insanlardır. Şu anda Juventus A takımında yer alan gençler iyi futbolcular ama her şeyden önce ortaya çıkmaya uygun bir zihniyete sahip ‘doğru’ gençler. İnsanlar arasındaki sinerji ve oyuncular ile kulüp arasındaki sinerji çok önemlidir. Yeteneğin ‘rahat’, ‘huzurlu’ olduğu bir gerçeklik yaratmalısınız.” dedi.

”HUIJSEN VE YILDIZ İLE AYNI SEVİYEYE KOYUYORUM”

Tognozzi, Juventus A Takımı’na yükselebilecek oyuncular arasında Kenan Yıldız’ı öne çıkardı. Tognozzi, “A takıma çıkması yakın olan Nonge Boende: yeteneği inanılmaz, onu çağdaşları Huijsen ve Yıldız ile aynı seviyeye koyuyorum. Ve sonra Mazur diyorum, 2007’den teknik, fizik ve kişiliğe sahip bir orta saha oyuncusu. Gerçekten harika bir bakış açısı var. Juventus’taki son transferimdi ve şu anda Allegri’nin emri altında olan oyuncuların izinden gitmesi için tüm koşulları görüyorum.

“Kenan’ı, sportif direktörleri Salihamidzic’in De Ligt’i bitirmek için Torino’da olduğu günlerde Bayern Münih’ten bedavaya kaptık. Genç Türk’ün Barcelona’ya imza atacağına dair bir söylenti dolaşıyordu ve bir süre kimsenin buna inanmasına izin vermedik… Anlaşmanın 80 milyonun üzerindeki savunma oyuncusu satışına yansımasından korkuyorduk!” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir