Yerlikaya 6 Şubat depremlerinin can kaybını açıkladı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 6 Şubat depremi sonrası yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme toplantısında açıklamalarda bulundu. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 6 Şubat depremlerinde 53 bin 537 vatandaşın yaşamını yitirdiğini söyledi.

NE OLMUŞTU?
Murat Kurum, Candaş Tolga Işık ile Az Önce Konuştum programında açıklamalarda bulundu. 6 Şubat depremlerinin yıl dönümüne günler kala yaptığı açıklamada Kurum“Candaş bey 130 bin canımız gitmiş ya. 11 ilde deprem oldu bakın. İstanbul 11 ile yetişir ama İstanbul’a bir şey olursa ülke gider, bayrak gider, devlet kalmaz. Deprem sorunu terörle mücadele sorunu kadar bu yüzden önemli” dedi.

Kurum’un sözleri itiraf olarak yorumlandı. TMMOB’un depremin 8. ayında yayımladığı raporda 50 bin 783 kişinin hayatını kaybettiği açıklanması hatırlatıldı.

Konunun gündem olmasının ardından Murat Kurum sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak benzer sözler söylediği başka bir yayına yer verdi. Kurum’un bu akşam X hesabından yaptığı açıklamada “6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinde 11 ilimizde 50 bin canımız gitti. Cumhuriyet tarihindeki depremlerdeyse toplam 130 bin kişi hayatını kaybetti. Aynı yayında ve aylar önceki yayınlarda da defalarca söylememize rağmen, bunun bugün bir siyasi polemik konusu haline getirilmesi gerçekten üzücü. Yalana sarılan siyaset anlayışıyla hakikatli bir zafer kazanılamayacağını 31 Mart’ta kaybettiklerinde görecekler.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir