Ünlü Analist Uyardı: Halving ile Altcoinler Harap Olacak!

Sürekli gelişen kripto para dünyasında, altcoinler ve Bitcoin (BTC) arasındaki savaş bir kez daha merkez sahneye çıkıyor. Özellikle takip edilen kripto analisti Benjamin Cowen, coinlerin amiral gemisi kripto para birimine karşı zemin kaybettiğini gören yinelenen bir ön-halving eğilimine işaret ederek endişelerini dile getirdi. İşte detaylar…

Benjamin Cowen, altcoinler için düşüşte

YouTube’da 788.000 aboneyle önemli bir takipçi kitlesine sahip olan Cowen, son videosunda, Bitcoin’e karşı işlem yaparken altcoin projelerinin şu anda kendilerini içinde buldukları zorlu manzarayı inceledi. Bu eğilimin yeni olmaktan çok uzak olduğunu ve Bitcoin’in yarılanma olaylarına doğru ortaya çıkma eğiliminde olduğunu vurguladı. Cowen, şunları söyledi:

Halving öncesi yıllarda Bitcoin yükseldiğinde ne olduğunu hatırlıyor musunuz? Altcoinleri Bitcoin destek seviyelerinden koparır, böylece Bitcoin geri düştüğünde, bu altcoinlerin saklanacak hiçbir yeri kalmaz. Altcoinler Bitcoin çiftlerinde harap olmaya devam ediyor ve daha da düşüyorlar.

Halving neden önemli?

Bu kavrama aşina olmayanlar için, her dört yılda bir gerçekleşen Bitcoin halving’i, BTC madencileri tarafından kazanılan ödüllerin yarıya indirilmesini içeriyor. Bir sonraki yarılanmanın Nisan 2024’te yapılması planlanıyor ve Cowen gibi analistler bunun Bitcoin ve altcoinler arasındaki dinamiklerde önemli bir rol oynadığına inanıyor. Cowen, altcoinlerin Bitcoin karşısındaki değer kaybının boyutunu göstermek için geçtiğimiz yıl Cardano (ADA) ile Bitcoin (ADA/BTC) örneğini kullandı.  Coinlerin Bitcoin’e karşı daha düşük seviyelere ulaştığı ve genellikle yaklaşık %40 değer kaybı yaşadığı tekrarlanan modelin altını çizdi. Cowen’ın mesajı açıktı. “Bu trendin farkında olmalısınız. Bu acımasız bir trend.” demişti. 

Cowen, altcoinlerin neden Bitcoin karşısında mücadele etmeye devam edeceğini öngördüğüne dair görüşlerini paylaşmaya devam etti. Piyasa katılımcılarının sermayelerini altcoinlerden Bitcoin’e kaydıracaklarına inanmakta. Analist, “Halving öncesi yılda bu BTC pumplarını görmemizin nedeni, piyasaya çok fazla yeni likidite girmesi değil. Bunun nedeni, pek çok insanın altcoinlerini Bitcoin’e dönüştürüyor olması,” diye açıkladı Cowen. Cowen ayrıca, halving’e giden yılın ilk yarısının altcoinlerin ABD doları karşısında yeni yıllık zirvelere ulaşması için yeterli likidite sağlayabileceğini, ancak sonunda altcoin piyasasının kuruyabileceğini belirtti.

Kripto paralar arasında savaş var

Kripto para meraklıları ve yatırımcılar kripto piyasasında devam eden gelişmeleri izlerken, altcoinler ve Bitcoin arasındaki savaş bu ekosistemin ilgi çekici ve hayati bir yönü olmaya devam ediyor. Ufukta 2024 Bitcoin halvingi görünürken, bu kripto varlıklar arasındaki dinamiklerin gelişmeye devam edeceği ve yatırımcıları sürekli değişen kripto ortamında gezinirken kritik kararlar almak zorunda bırakacağı kesin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir