Gonca Vuslateri: Vera, omuzlarımı dikleştiren bir rol oldu

1918-1923 yılları arasında yaşanmış gerçek olaylara dayanan ‘Zaferin Rengi’ filmi, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Anadolu’da başlatılan milli mücadelenin, işgal altındaki İstanbul’da büyümesini ve futbol zaferleriyle kenetlenip, moral bulan Türk halkının bağımsızlık için direnişini konu alıyor.

Türk spor tarihine damgasını vurmuş en önemli futbol başarılarımızdan biri olan Harington Kupası’yla final yapacak olan filmde, Gonca Vuslateri, Vera karakterine hayat veriyor. Çarlık Rusya’sının son dönemlerinde, Moskova’daki sefil hayatından kaçarak İstanbul’a gelmeyi başaran Vera, bu şehirde sıradan bir savaş göçmeni olmak yerine, aşkı ve sıra dışı ilişkisi sayesinde bambaşka bir amaca hizmet ediyor.

“KADIN KARAKTERLERİN HEPSİ ÇOK GÜÇLÜ”

Ünlü oyuncu Gonca Vuslateri, bu filmi şu sözlerle anlattı:

Vera, Çarlık Rusya’sının son dönemlerinde kötü, bir aile denilemeyecek bir ortamda, darmaduman bir hayat hikayesinin bir mağduru. Akıllı, hiç öyle kurban bilincinde bir kadın değil aslında. ‘Geçmiş, geçmişte kalıyor. Biz artık bundan sonraki döneme bakmalıyız’ direncini görebildiğimiz bir karakter. Ben Rus tiyatrosunu çok seviyorum. Moskova’ya gittiğimde seyrettiğim oyunlarda, Anton Çehov’un eserlerinde gördüm ki kadın karakterlerin hepsi çok güçlü. Sosyolojik ve politik her türlü travmaya rağmen kadınlar hep güçlü, kadınlar hep üretken. Böyle bir kadın ruhu yaşamımda kenarda durmalı derdim. Vera benim omuzlarımı biraz daha dikleştiren bir rol oldu.

“BU PROJE BENİ ÇOK HEYECANLANDIRIYOR”

Ünlü isim, yönetmen Abdullah Oğuz ile çalışmasını ise “Diyalog kurması çok keyifli, kendimi özgür hissettiğim bir yönetmen. Beni çok heyecanlandırıyor bu proje. İnsanları da çok heyecanlandıracağını biliyorum. Çünkü bu bizim direniş hikayemiz, bu hikâyeyi çok merak edecek insanlar. Bu merakın karşılığını da almayı hak ediyorlar zaten. Abdullah Oğuz, ‘Zaferin Rengi’ filmiyle bunun karşılığını seyirciye fazlasıyla verecek” şeklinde açıkladı.

16 Şubat’ta vizyona girecek olan ‘Zaferin Rengi’ filmi oyunculukları, dekor, makyaj ve kostüm tasarımlarıyla da izleyiciyi bir asır öncesinin İstanbul’una geri götürecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir