Arnavut ve Türk çeteleri İngiltere’de ittifak kurdu, rap klipleriyle işledikleri suçları çekinmeden gösteriyorlar

İngiltere’nin başkenti Londra’da Doğu Barking’deki Gascoigne Estate’de bulunan Arnavut suç çetesi Hellbanianz’ın çetesi, lüks arabaları, mücevherleri ve makineli tüfeklerle donatılmış zırhlı taşıyıcılarıyla ünlüdür. Haydutlar aynı zamanda rap videoları yayınlamalarıyla da biliniyor.

İngiliz The Sun gazetesine göre şimdi Türkler’de de aynı şeyi yapıyor.

Habere göre Arnavut ve Türk rapçiler ortak hashtaglerle klipler paylaşıyor. Klipler arasında kokain sevkiyatı dahi gösteriliyor.

Kar maskesi takmış iki adam 160 bin sterlinlik bir arabanın önünde Türklere ya da Arnavutlara bulaşmamaları konusunda uyarıda bulunuyorlar.

Sosyal medya platformundaki bir başka klipte kokain yığınları önünde dans ederken ve rap yaparken görülebiliyor. Çete üyeleri bu kipleri yayınlarken hiçbir şeyden çekinmiyor.

Bu klipler Londra’daki Türk çetelerle Arnavut çeteler arasında yapılan ittifakın göstergesi olarak yorumlanıyor.

KÜLTÜREL BAĞLARLA İNGİLTERE’DE BİRBİRLERİNİ BULDULAR

Bir kaynak The Sun’a şunları söyledi: “Türkiye’deki büyük uyuşturucu tacirleri, uyuşturucularını Avrupa’da dağıtmak için tarihsel olarak büyük ölçüde Türkiye doğumlu Arnavutlara bel bağlamışlardır.

İki ülke arasında uzun yıllara dayanan kültürel ve tarihi bağlar var, dolayısıyla İngiltere’de birbirlerini bulmaları an meselesiydi.”

İki ülke gangsterleri arasında artan işbirliğinin bir başka göstergesi olarak, İngiltere’yi kokainle dolduran kaçak bir Arnavut uyuşturucu baronu geçen ay Türkiye’nin İstanbul kentinde tutuklandı.

BU SUÇ DALGASINI GELDİĞİ YERE GÖNDERMELİYİZ

Muhafazakâr Milletvekili Tim Loughton şunları söyledi:

“Bu olay, Arnavutların yetkililere parmak sallayarak ve cezasızlıkla hareket etmeleri sayesinde, yaygın organize suç çetelerinin bir başka kanıtıdır.

Türkiye ya da Çin’de üretilen teknelerle Birleşik Krallık’a gelen bu çeteler uyuşturucu ve insan kaçakçılığı ticaretinde önemli bir rol oynamaktadır. Bu suç dalgasını geldiği yere geri gönderme konusunda gerçekçi olmalıyız.

Arnavutlar Birleşik Krallık hapishanelerindeki en büyük denizaşırı gruptur. Polis onları yakaladığında bile, masrafları bize ait olmak üzere onları hapse atmak zorunda kalıyoruz. Ancak Hükümetleriyle yapılan bir anlaşma kapsamında giderek daha fazla ülkelerine geri gönderiliyorlar.

ZAYIF VE MODASI GEÇMİŞ YASALAR…

Migration Watch UK başkanı Alp Mehmet görüntülerin yabancı çetelerin İngiltere’nin adalet sistemini nasıl “zayıf” gördüklerini gösterdiğini söyledi: “Bu görüntüler İngiltere’de sınır kontrolü ve göçmenlik uygulamalarının ne kadar acınası durumda olduğunu gösteriyor. Zayıf ve modası geçmiş yasalarımız, bağlı olduğumuz anlaşmalar ve müsamahakâr mahkemelerimiz, herhangi bir ülkeden gelen suçluların, sınır dışı edilme şanslarının çok az olduğunu bilerek Birleşik Krallık’a zorla girmelerini çok kolaylaştırıyor.”

Arnavut krallar sadece Birleşik Krallık’ın uyuşturucu sorununu körüklemekle kalmıyor, aynı zamanda birçoğu Fransa’daki insan kaçakçılığı operasyonlarının da arkasında yer alıyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir